نظارت بر اجرا


  یکی از پارامترهای مهم در اجرای ساختمان، نظارت بر اجرا بصورت مستمر و دقیق بر کلیه آیتم های اجرایی می باشد. اگرچه در زمان طی مراحل صدور پروانه از طرف سازمان نظام مهندسی یک مهندس ذیصلاح مسئولیت نظارت را بر عهده می گیرد، اما با توجه به حجم بالای آیتم ها، حضور یک مهندس باتجربه از نظر اجرایی در پروژه به صورت تمام وقت الزامی می باشد. در مواردی حضور آن فرد به دلایل زیر کافی نبوده و نیاز به انجام مشاوره توسط فرد دیگر می باشد:

فرد مجری، تخصص جامع و کافی را در اجرا و نظارت بر آیتم های اجرایی نیروها و پیمانکاران ندارد و نیاز به استفاده از تجربیات مکمل به صورت پاره وقت در کنار خود در موارد خاص را دارد.
فرد سرمایه گذار برای ساخت (کارفرما) اطمینان کافی از پیمانکار در رابطه با دقت اجرایی و نظارت بر عملکرد نیروها را ندارد و حضور و نظارت فرد دیگری را به منظور افزایش کیفیت انجام آیتم های اجرایی، جلوگیری از انجام دوباره کاری ها و تخریب ها، کاهش هزینه ها، تجربه کافی در زمینه مسائل خاص مهندسی لازم می داند.
درصورت اجرای قرارداد مدیریت پیمان فی مابین پیمانکار و کارفرما، کارفرما قصد کنترل آیتم های اجرایی، صحت صورت وضعیت  هزینه ها و نظارت دقیق روی عملکرد پیمانکار را دارد.
باتوجه به تجربیات سرمایه گذار در زمینه کارهای ساختمانی، قصد دارد که خود به طور مستقیم با پیمانکاران جزء وارد قرارداد شود و انجام عملیات ساختمانی را به صورت کلی به یک پیمانکار نسپارد. لذا در این بخش نیاز دارد که از تجربیات یک مهندس مجری برای هماهنگی بین پیمانکاران و همچنین یک مهندس ناظر به منظور مسائل فنی و تخصصی مرتبط با آن رشته استفاده نماید.
در صورتی که کارفرما تمایل به اجرای طرح توسط پرسنل اجرایی تحت امر خود داشته باشد گروه معماری تحکیم سازان خدمات زیر را جهت بهبود کیفی فرآیند اجرا به مشتریان خود ارائه می نماید. (این بخش تا حدودی در قرارداد های طراحی پوشش داده می شود.)

برآورد دقیق مصالح مورد نیاز
ارائه لیست خرید به کارفرما
ارائه قیمت روز مصالح و برآورد هزینه و زمان اجرا
تدوین برنامه زمان بندی اجرا
تبیین طرح و روند اجرا برای پرسنل اجرایی
پیشگیری از بروز اشتباهات احتمالی با نظارت به موقع و تعامل با پرسنل اجرایی و کارفرما
مدیریت مصرف مصالح جهت جلوگیری از اصراف

آدرس ارتباطی ما

آدرس : شیراز ، خیابان قصردشت ، کوچه 59

تلفن : 07136293237

موبایل : 09173091989

موبایل : 09173399208

ایمیل  : info[at]tahkimsazanco[dot]ir

شرکت پیمانکاری تحکیم سازان

آرماتوربندی،قالب بندی.بتن ریزی فونداسیون و اسکلت ساختمان

سقف تیرچه بلوک، تیرچه فوم و....

دیواربرشی ، پله بتنی و فلزی

دیوار حایل استخر مخازن بتنی

با نظارت اکیپ مهندسی مجرب همراه با کلیه لوازم جانبی؛ جک و قالب