پیمانکار ساختمان اسکلت بتنی


به سازه هایی که در ساخت آنها از بتن استفاده شود سازه ی بتنی می گویند. در واقع، اگر در زمان اجرای ساختمان توسط پیمانکار ساختمان اسکلت بتنی از ستون‌ها، شاه‌تیرها و پی از بتن از بتن استفاده شود می توان گفت که سازه آن ساختمان بتنی است. در این نوع ساختمان ها همه ی دیوارهای اصلی یا در واقع دیوارهای برشی با بتن ساخته می شوند.

اگر نگاهی به تعریف اولیه بتن بیندازیم متوجه می شیم که بتن یک ماده چسبنده است که در نتیجه فعل و انفعال آب و سیمان‌های هیدرولیکی به دست می آید. اگر این تعریف را مبنای بررسی مان قرار دهیم از این نوع متریال چندین قرن پیش استفاده می شده است. اما اجرای سازه بتنی به شکلی که امروزه شاهد آن هستید ازاوایل قرن بیستم بوده است. بتن نیز مانند سایر مصالح ساختمان در ساخت و سازها دائما در حال تغییر و بهتر شدن است. این نوع اسکلت دارای مزیت ها و معایبی است.

مزایای اسکلت بتنی مورد استفاده توسط پیمانکار ساختمان اسکلت بتنی
استفاده از اسکلت بتنی توسط پیمانکار ساختمان اسکلت بتنی در صنعت ساخت و ساز توسط پیمانکار ساختمان مزایای زیاد دارد که در اینجا به برخی از این مزیت ها اشاره می کنیم. در حقیقت، همه  مصالح تشکیل دهنده بتن، مصالحی ارزان و بومی می باشد. علاوه بر این امروزه بتن های آماده نیز در اندازه های مختلف در بازار وجود دارند. بتن نیز این قابلیت را دارد که به راحتی به هر شکلی که می خواهید در بیاید. برای اینکار فقط باید قالب مناسب و قالبی را که می خواهید تهیه کنید. این یکی از مزیت های برجسته ی بتن در مقایسه با فلز می باشد زیرا سازه فلزی در کارخانه تولید می شود و در کل شکل محدودی دارد. بتن در مقایسه با سازه فلزی مقاومت نسبتا بالایی در برابر آتش سوزی و دمای بالا دارد.

در واقع یک ساختمان بتنی می تواند ساعت ها در آتش باشد و فرو نریزد. و از این رو فرصت برای مهار آتش و نجات افراد احتمالی فراهم می شود. این نوع سازه در برابر آب و رطوبت نیز مقاومت بالایی دارد. یعنی در تماس با آب و رطوبت مشکلی برای سازه بتنی و میلگردهای داخل آن پیش نمی آید. نگهداری ساختمان های بتنی در مقایسه با ساختمان های فلزی راحت تر است و به نگه داری کمتری نیاز دارند.

یکی دیگر از مزیت های استفاده از سازه بتنی این است که این سازه با گذشت زمان نه تنها مقاومتش  را از دست نمی دهد بلکه بر مقاومت آن نیز اضافه می شود. استفاده از سازه بتنی در مقایسه با سازه فلزی هزینه کمتری دارد و در زمان اجرا نیازی به افراد خیلی متخصص و حرفه ای نیست. در این نوع سازه می توان مصالح را به تدریج خرید و فشار اقتصادی کمتری متوجه کارفرما می شود.

آدرس ارتباطی ما

آدرس : شیراز ، خیابان قصردشت ، کوچه 59

تلفن : 07136293237

موبایل : 09173091989

موبایل : 09173399208

ایمیل  : info[at]tahkimsazanco[dot]ir

شرکت پیمانکاری تحکیم سازان

آرماتوربندی،قالب بندی.بتن ریزی فونداسیون و اسکلت ساختمان

سقف تیرچه بلوک، تیرچه فوم و....

دیواربرشی ، پله بتنی و فلزی

دیوار حایل استخر مخازن بتنی

با نظارت اکیپ مهندسی مجرب همراه با کلیه لوازم جانبی؛ جک و قالب